تبلیغات

قوانین بازی تراوین

دوشنبه 12 بهمن 1388 10:02 ب.ظ

نویسنده : پدرام NBA
 • قوانین بازی


 • §1 رمز اکانت، ثبت نام و مالکیت
  هر بازیکنی تنها می تواند یک اکانت در هر جهان بازی (سرور) داشته باشد.
  • §1.1 ثبت نام
   ایمیلی که برای ثبت نام استفاده می شود باید یک ایمیل شخصی بوده و ثبت نام کننده باید دسترسی کامل و کنترل کامل این ایمیل را داشته باشد. استفاده از ایمیل مشترک، ایمیلهایی که تاریخ انقضا دارند مجاز نیست.
   دارنده ایمیل ثبت نام بدون هیچ قید و شرطی صاحب اکانت به حساب می آید و هر گونه قرارداد کتبی یا شفاهی با سایرین (بازیکنان، اتحاد و ...) فاقد اعتبار است.
   صاحب اکانت مسئول تمامی اتفاقاتی است که با اکانت رخ می دهد.
  • §1.2 رمز اکانت
   صاحب اکانت نمی تواند رمز خود را به بازیکنی که در همان جهان بازی (سرور) اکانت دارد بدهد. بعلاوه انتخاب آگاهانه رمز یکسان با سایرین خلاف است. هر یک از این اعمال مذکور مولتی اکانت به حساب آمده و تابع جریمه مولتی اکانت در در همین قوانین آمده است، خواهد بود.

   دادن رمز اکانت به بازیکنی که در همان جهان بازی (سرور) بازی نمی کند و در جهان بازی دیگری مشغول بازیست و یا کسی که کلا بازی نمی کند ایرادی ندارد و می توانید با هم بر روی یک اکانت بازی کنید.

   تراوین هیچ مسئولیتی در قبال خسارات وارده بر اکانت توسط کسی که رمز اکانت را در اختیار دارد نمی پذیرد و در صورت هرگونه نقض قوانین توسط فردی که رمز اکانت را در اختیار دارد مطابق قوانین برخورد خواهد شد.
  • §1.3 تغییر ایمیل اکانت / واگذاری اکانت به غیر
   برای تغییر ایمیل خود و یا برای واگذاری اکانت خود به شخص دیگری که در همان جهان بازی (سرور) بازی نمی کند، به قسمت "اکانت" در پروفایل خود مراجعه نمایید و اطلاعات را تغییر دهید.
  • §1.4 تعویض اکانت با بازیکن دیگر
   جهت تعویض اکانت با بازیکنی دیگر در همان جهان بازی (سرور)، هر دو بازیکن باید ایمیلی به آدرس admin@travian.ir با ایمیل فعلی ثبت شده برای اکانت ارسال کنند. ایمیل ارسالی باید شامل اطلاعات زیر باشد (هر کدام در سطری جداگانه):
   • نامه باید با متن کوتاهی مانند "در خواست تعویض اکانت با اطلاعات زیر را دارم" شروع شود.
   • جهان بازی (سروری) که اکانت در آن قرار دارد.
   • نام اکانت خودتان (نه نام دهکده)
   • آدرس ایمیل صاحب جدید اکانت
   سپس باید هر دو بازیکن از طریق تابع "رمز خود را فراموش کرده ام" که با یکبار ورود رمز بطور اشتباه ظاهر می شود می توانند درخواست رمز جدید بکنند.
  تبصره 1-در صورتی که خود بازیکنان شخصا اقدام به تعویض اکانت با یکدیگر کنند و یا به جای دریافت رمز جدید از طریق تابع "رمز خود را فراموش کرده ام" رمز را از یکدیگر سوال کنند، تراوین هیچ مسئولیتی در قبال خسارات وارده بر اکانت منجمله از دست دادن اکانت را نخواهد پذیرفت.
 • §2 جانشینی و استفاده از یک کامپیوتر
  • §2.1 جانشینی
   هر بازیکنی حق داشتن دو جانشین برای اکانت خود را دارد که در زمان غیبتش به جای وی بازی کنند. جانشین باید کاملا به نفع اکانت بازی کند و هر گونه سوء استفاده از جانشینی خلاف بوده و می تواند جریمه برای جانشین در پی داشته باشد.
   جانشین باید از طریق جانشینی وارد اکانت کسی که جانشینش است بشود. جانشین مجاز به داشتن رمز اکانت و ورود به اکانت با رمز خود صاحب اکانت را ندارد و در صورت رعایت نکردن این امر هر دو اکانت مشمول قانون §1.2 که در همین قوانین ذکر شده است خواهند بود.
   جانشینی مداوم بر اکانتی که صاحب اکانت بیش از 2 هفته غیبت داشته باشد مجاز نبوده و حکم داشتن بیش از یک اکانت برای جانشین را خواهد داشت. در صورتی که غیبت صاحب اکانت بیش از 2 هفته بطول خواهد انجامید، باید قبل از ترک اکانت توسط صاحبش، با ارسال پیام داخل بازی به مولتی هانتر، وی را از این امر مطلع سازید.
   خسارت وارده توسط جانشین، از طرف تراوین قابل ترمیم نخواهد بود. صاحب اکانت مسئول اعمال انجام شده توسط جانشین یا جانشینان خود خواهد بود. در صورتی که جانشینان قوانین بازی و یا قوانین عمومی شرکت تراوین را نقض کنند، صاحب اکانت و جانشین هر دو ممکن است مشمول جریمه شوند.
  • §2.2 استفاده از یک کامپیوتر
   اگر دو یا چند بازیکن که در همان جهان بازی (سرور) بازی می کنند و از یک کامپیوتر استفاده می کنند، باید همه این بازیکنان نام سایر اکانتها را در پروفایل خود قسمت "استفاده از یک کامپیوتر" وارد کنند. هر گونه سوء استفاده از این امکان منجمله بازی کردن به جای یکدیگر و ... می تواند جریمه در پی داشته باشد.
   (بازی کردن بر روی کامپیوترهای جداگانه که بر روی یک شبکه قرار دارند، استفاده از یک کامپیوتر به حساب نمی آید.)
   اگر بازیکنانی که از یک کامپیوتر استفاده می کنند بخواهند به اکانت یکدیگر دسترسی داشته باشند، این عمل حتما باید از طریق جانشینی باشد.
 • §3 ارسال و دریافت منابع
  هر اکانت باید جهت نفع شخصی خود اکانت بازی کند و هیچ اکانتی نمی تواند صرفا جهت حمایت اکانت دیگر فعالیت کند.
  • §3.1 عمومی
   در هر 24 ساعت، بازیکن مجاز است تنها به اندازه تولید یک ساعت خود منابع بطور یکطرفه برای اکانتهای دیگر ارسال کند. این قانون خرید از طریق بازار را نیز شامل می شود. تولید یک ساعت عبارت است از مجموع تولید تمامی منابع در تمامی دهکده های اکانت بدون کسر گندم مصرفی توسط سربازان و جمعیت.
   در صورتی که برای بیش از یک نفر منابع بفرستید، مقداری که در بالا ذکر شد باید تقسیم شود (به عبارت دیگر شما نمی توانید برای هر چند اکانت تولید یک ساعت خود را بطور یکطرفه بفرستید و کل منابع ارسالی برای اکانتهای دیگر نباید بیش از تولید یک ساعت شما باشد.) بزرگ یا کوچک بودن اکانتهایی که برایشان منابع می فرستید، اهمیتی ندارد.
   اکانتی که منابع بیش از حد مجاز ارسال کند نیز بمانند اکانتی که بیش از حد مجاز دریافت می کند، ممکن است جریمه شود.

   در صورتی که نیروهای خودتان را بعنوان نیروی کمکی به دهکده بازیکن دیگری که زیر حمله است فرستاده باشید، می توانید گندم مصرفی سربازان خود را برای آن بازیکن ارسال کنید.
  • §3.2 جانشینی و استفاده از یک کامپیوتر
   شما نمی توانید ارسال یکطرفه منابع به کسانی که با آنها از یک کامپیوتر استفاده می کنید و یا جانشین شما هستند و یا شما جانشینشان هستید بفرستید.
   ارسال و دریافت منابع با کسانی که با آنها از یک کامپیوتر استفاده می کنید و همچنین جانشینان شما یا کسانی که شما جانشینشان هستید باید 1:1 (یک به یک) باشد. تنها استثنا در این مورد زمانی است که افراد مذکور زیر حمله بوده و شما نیروهای خود را به عنوان نیروی کمکی برایشان فرستاده باشید. در این صورت می توانید گندم مصرفی نیروهای خود را به اکانت فرد مذکور ارسال کنید. لازم به ذکر است که در صورتی که آن فرد زیر حمله نباشد، ارسال نیرو و گندم از طرف شما برای ایشان مجاز نیست.
  • §3.3 شگفتی جهان، کتیبه های میان بازی و نقشه های ساخت شگفتی
   تنها استثنا در مورد قانون فوق الذکر برای سازندگان شگفتی جهانی است که در حال پیشرفت برای رسیدن به سطح 100 باشد (نه شگفتی که راکد باشد) و در مسابقه حضور فعال داشته باشد.محدودیتی برای دریافت و ارسال منابع برای این سازندگان شگفتی جهان و همچنین دارندگان نقشه های ساخت و کتیبه ها وجود ندارد و این بازیکنان از قانون جابجایی منابع مستثنی خواهند بود.
 • §4 حملات به دوستان
  اگر منابعی در دهکده ای صرفا جهت دزدیده شدن قرار داده شده باشند حکم ارسال از طریق بازار را خواهند داشت (§3). این مورد حمله بازیکن به دهکده هایی که متعلق به اکانت خودش است را شامل نمی شود و حمله به دهکده های همان اکانت موردی ندارد. همه بازیکنانی که در چنین حملات و غارتهایی حضور داشته باشند، ممکن است جریمه شوند.
  حمله به بازیکنانی که در اتحاد شما قرار دارند و یا اکانتهایی که در اتحاد متحد اتحاد شما قرار دارند، فقط زمانی مجاز است که مجموع منابع غارت شده و منابعی که از بازار انتقال یافته، از تولید یک ساعت تجاوز نکند.
  • §4.1 تسخیر دهکده ها
   انجام کارهایی که در زیر ذکر می شود غیر مجاز است.
   • تسخیر دهکده ای که متعلق به اکانتی است که جانشین شما بوده و یا هست، مگر اینکه مدت دو هفته از حذف جانشینی گذشته باشد.
   • تسخیر دهکده ای که متعلق به اکانتی باشد که شما جانشین آن بوده اید، مگر اینکه مدت دو هفته از حذف جانشینی گذشته باشد. سوء استفاده از این امکان می تواند جریمه در پی داشته باشد.
   • تسخیر دهکده ای که متعلق به اکانتی باشد که بعنوان استفاده از یک کامپیوتر وارد کرده اید، مگر اینکه دو هفته از حذف استفاده از یک کامپیوتر گذشته باشد. سوء استفاده از این امکان می تواند جریمه در پی داشته باشد.
   • تسخیر دهکده ای که متعلق به بازیکنی باشد که در اتحاد شما قرار دارد، مگر اینکه دو روز از خروج وی از اتحاد گذشته باشد.
   • تسخیر دهکده ای که متعلق به بازیکنی باشد که در اتحاد متحد اتحاد شما باشد. (تنها اتحاد هایی که با لینک سبزرنگ در پروفایل اتحاد مشخص شده اند برای تراوین بعنوان اتحاد متحد شناخته شده است و قراردادهای لفظی یا کتبی بین اتحادها یا بازیکنان فاقد اعتبار است.)
  • قرارداد آتش بس از این قانون تبعیت نمی کند. بعلاوه سرزمین های متروکه، نقشه های ساخت و کتیبه ها از این قانون مستثنی هستند.
 • §5 استفاده از برنامه های خارجی
  بازی باید با مرورگری (براوسری) دستکاری نشده و معمولی انجام شود. استفاده از هرگونه اسکریپت و بات که اتوماتیک عمل می کنند، خلاف قوانین بازی است.
 • §6 خطاهای برنامه
  از خطاهای برنامه (که به آنها باگ نیز گفته می شود) نباید جهت نفع شخصی استفاده شود. سوء استفاده از این امر می تواند باعث جریمه اکانت شود.
 • §7 تبادل پول
  هر گونه خرید و فروش که در آن پول واقعی رد و بدل شود حال در مورد اکانت، نیرو، دهکده، منابع، ارائه خدمات و یا هر مورد مربوط به تراوین باشد خلاف است. همچنین فروش اکانت حتی واگذاری اکانت بدون دریافت پول و بعنوان هدیه از طریق سایتهای حراجی غیر مجاز است.
 • §8 رفتار و رعایت حقوق اجتماعی
  تمامی افراد باید با لفظی مودبانه با همدگیر برخورد کنند. مولتی هانترها می توانند پروفایلها و نام دهکده ها و قهرمانان و ... را که مناسب نباشند بدون هشدار تغییر دهند.
  1. اعمال زیر خلاف بوده و ممکن است جریمه در پی داشته باشد و شامل تمامی قسمتهای بازی منجمله نام اکانت، نام اتحاد، قسمت توضیحات پروفایل، نام دهکده نام قهرمان و پیامها می شود:
   زبان فارسی و ترکی و انگلیسی تنها زبانهای قابل قبول می باشند.
   شرکت در هرگونه مسائلی که توهین آمیز بوده، جنبه سوء استفاده داشته، نژادپرستانه بوده و یا بی حرمتی محسوب شود و همچنین مطالبی که جنس خاصی (مونث، مذکر) را مورد توهین یا تمسخر قرار دهد. همچنین هر گونه بحثی که برای دین و مذهب، نژاد، ملیت، جنسیت، گروه سنی خاصی توهین آمیز تلقی شود. تهدید کسی در زندگی واقعی.
   ارسال متن یا هر چیزی که برای گروه سنی پایین نادرست باشد.
   تهدید بازیکنان بطوری که باعث نقض قوانین بازی و یا قوانین عمومی تراوین شود.
   نمایش گزارش جنگ یا پیام کسی بدون اجازه کتبی از هر دو طرف گزارش یا پیام.
  2. استفاده از نام سیاستمداران واقعی در نام دهکده، اکانت، پروفایل، قهرمان و...
  3. جعل هویت هرگونه مقامات رسمی.
  4. جعل هویت ادمین، مولتی هانتر ها، پشتیبانی و کلا هر مقام رسمی در تراوین.
  5. هر گونه تبلیغ بدون اجازه کتبی از تیم تراوین غیز مجاز است.
 • §9 جرائم
  اگر خلافی در مورد قوانین ذکر شده در بالا صورت بگیرد، مولتی هانترها، در صورت نیاز ادمینها اکانت یا اکانتها را بازداشت خواهند کرد و در مورد میزان جریمه تصمیم گیری خواهند کرد. جریمه همواره از سود حاصل از تخلف به مراتب بیشتر خواهد بود.
  منابع، ساختمانها، دهکده های و نیروهای از دست رفته در دوران بازداشت جزو جریمه به حساب نمی آیند و تیم تراوین خسارت وارد را جبران نخواهد کرد. هیچ بازیکنی حق درخواست پلاس یا طلا یا پول از دست رفته خود در زمان بازداشت یا بدلیل جریمه را ندارد.
  تیم تراوین هیچ تمایزی بین بازیکنانی که از طلا و پلاس استفاده می کنند و سایر بازیکنان قائل نخواهد شد چه در زمان بررسی تخلف و چه به هنگام جریمه کردن.

  بازیکنان می توانند با مولتی هانتری که آنها را بازداشت کرده است و یا با ادمین از طریق پیام داخل بازی و یا ایمیل تماس بگیرد. در مورد جریمه و یا حذف اکانت نباید در مکانهای عمومی بحث شود (برای مثال در فروم، چت، پیام داخل بازی و...). نامه های نوشته شده برای مولتی هانتر باید دارای موضوع مناسب بوده و به زبان فارسی و با حروف فارسی نوشته شود، مولتی هانتر یا ادمین یا پشتیبانی می تواند از خواندن و پاسخگویی به نامه هایی که فاقد شرایط فوق باشند، امتنا کند.
  بعلاوه تیم تراوین به هیچ عنوان هیچ اطلاعاتی در اختیار کسی جز صاحب اکانت قرار نخواهد داد (در مورد دلیل بازداشت، میزان جریمه و ...)

  مولتی اکانتها (کسانی که بیش از یک اکانت داشته باشند) چه در سرورهای معمولی و چه در سرورهای اسپید، که کمتر از 100 نفر جمعیت دارند، به محض مشاهده بدون هشدار حذف خواهند شد.
 • §10 تغییر قوانین
  حق تغییر در قوانین در هر زمان برای تراوین محفوظ است.
 • §11 تصحیح قوانین
  اگر قانونی حذف شود و یا تغییر کند، تاثیری بر اعتبار سایر قوانین نخواهد داشت و سایر قوانین بقوت خود باقی خواهند ماند. • دیدگاه ها : نظرات
  آخرین ویرایش: - -