تبلیغات

مدال غارت گران با رومن travian

دوشنبه 12 بهمن 1388 10:09 ب.ظ

نویسنده : پدرام NBA
سلام،
خیلی وقت بود که به یه سری از دوستان در داخل بازی و فروم قول داده بودم که یه مقاله راجع به آموزش غارت زیاد بنویسم.اما در بازی،

این هفته هم شکر خدا تونستم مدال طلای تاپ۱۰ غارتگران سرور یک رو بگیرم.اینا رو صرفاً از این باب می گم که اگه گفتم در حالت عادی ۲۵ الی ۴۰ درصد غارت گندم هست، رو هوا حرف نمی زنم. یا اگه ادعا می کنم فلان سبک غارت خوب جواب می ده، در رؤیاهام خوابش رو ندیدم. ؛-)
اوضاع هجومی و قهرمانم هم بد نیست -- رتبه ۸ هجومی (۲۰۹هزار کشته) و رتبه ۱۱ قهرمان (سطح ۵۲). زیاد هم پاپ یا طلا بازی نمی کنم، چون اگه می کردم می تونستم با همین تعداد دهکده (۲۳تا) تا رتبه زیر ۲۰ هم بیام بالا به فرض. ۱۷ روز دیر ثبت نام کردم؛ سه ماه اول بدون طلا بازی کردم؛ از اون موقع (اردی بهشت) هم تا الآن حدود ۸۰۰ تا طلا مصرف کردم. اولین سرورم هم هست.

دوم) شناخت هدف
شناختن هدف و فهمیدن «صورت مسئله» همیشه مهمترین گام هست. اگه ندونیم برای چی می خوایم فلان کار رو بکنیم، قطعاً وسط کار به یه تردیدی می رسیم که ممکنه کاملاً برنامه خودمون و بقیه رو به هم بریزه این تردید. و بعدش احساس ندامتی گریبانگیر آدم می شه که اصلاً مطبوع نیست.

چرا غارت می کنیم؟
کلاً به نظر من تو بازی دو تا فاکتور عوامل تعیین کننده اساسی پیشرفت هست. اولی دیپلماسی هست و دومی غارت. البته فرض بر اینه که شما از قوانین و دانش بازی (از CP هر ساختمون گرفته، تا نسبت نیروها و ...) آگاهی کامل دارین.

دیپلماسی چیزیه که هم یادگیریش سخته، هم یادگیریش موندگار هست!
اگه شما تو بازی بتونین یه لیدر موفق بشین، یقیناً به احتمال خوبی می تونین مدیر خوبی هم توی یه شرکت بشین. منظور از موفق هم الزاماً رتبه اتحاد نیست؛ بلکه اینه که اعضای اتحاد شما با عشق به فرمان شما گوش بدن و نیروهای به درد بخوری هم باشن. یا مثلاً تو همسایگی ۲۱تا شعاع ۳ و ۷ و ۱۳ و ...، دوست (و نه لزوماً متحد) زیاد داشته باشین که تا آخر سرور با شما حال کنن و هر وقت بخواین بهتون نیرو/منبع برسونن با کمال میل.

غارت اما فاکتوریه که رشد شما رو (به صورت انفرادی) تسهیل می کنه.
به بیان ساده تر اگه شما ۱۰ تا دهکده داشته باشین و به اندازه تولید ورودی به انبار (گندم رو از تولید کم کنین) بتونین غارت داشته باشین، در واقع شما انگار ۲۰ تا دهکده دارین. و منبع بیش تر یعنی رشد سریع تر (حتی گرفتن جشن برای افزایش تعداد دهکده ها) و ارتش بزرگ تر. مثل این عکس (از پایتختم؛ که می خواستم سربازخونه ش رو تخریب کنم برای گندمزار ۱۸ به ۱۹ و احیاناً تا پایان بازی):
مدال!
یه دوستی (این پسره No0obishiom) کلاً حرفای قشنگ زیاد می زنه! یه باری یه جایی گفت که هر کاری اگه به قصد مدال باشه، ضرر مالی داره. راست هم می گه.
اعتراف می کنم که یه مقداری از غارتم (حدود ۵ درصدش شاید) به خاطر گرفتن مدال هم بود. مثل غارتهایی که می کردم و ۲۰۰ک ضرر می دادم (از ارتش هجومی غیراصلیم البته) که بتونم ۲۵۰ک غارت کنم (و البته طرف هم فارم می شد برای دفعه های آتی که غالباً سود مجموع این حرکت خوب بود).

lopez عزیز این جا لیست مدال ها رو گذاشته. من یه معرفی مختصر مدال هایی که تو تاپ۱۰ می دن رو می کنم:

  • مدال پیشرفت: اوایل سرور کافیه شما یه دوشنبه بامداد رجیستر کنین. اواخر بازی هم (بعد از بسته شدن ثبت نام) مزه خاصی نمی ده! می تونین یک هفته در میون جمعیت خودتون رو کم کنین تا بتونین هفته متوالی بعدش دوباره برین بالا و مدال بگیرین! : ))
  • مدال دفاعی: مهم ترین نکته ی این مدال اینه که کسی که حمله کرده نیروهاش رفته قاطی باقالی ها!
    یک دفاع قوی باعث می شه که طرف مهاجم خودش تو تاپ۱۰ مهاجم نیاد. اصولاً گرفتن این مدال الزاماً ۱۰۰٪ نشاندهنده این نیست که مدافع حرفه ای هست -- بلکه به نوعی نشون می ده که یا یه احمقی بلد نبوده درست حمله کنه، یا مدافع کلی دوست و رفیق و متحد داشته. مدافع حرفه ای کسی هست که بتونه خوب اینسرت کنه یا بتونه خوب موج اصلی رو از بین ۵۰ تا حمله fake تشخیص بده.
  • مدال هجومی: خب گرفتن این مدال، خصوصاً در نیمه اول بازی که همه با یه ارتش هجومی اکثراً کار می کنن، نشون می ده که طرف ارتشش رفته قاطی گلابی ها!
    در آخرین روزهای هفته، کاربرانی که برای گرفتن مدال هجومی با هم رقابت می کنن حتی به متروکه هم می زنن که امتیاز هجومی بگیرن! و البته بعد از پایان هفته هم فقط یه روبان/مدال گرفته می شه و کلی ارتش از دست رفته. اما خب در ظاهر قضیه خیلی تأثیرگذار هست و احیاناً در دل بازیکنان تازه وارد ایجاد رعب می کنه یه مدال هجومی تو پروفایل
  • اما مدال غارت: اصولاً به صرفه ترین مدال هست، چرا که عملاً اگه شما خوب و اصولی غارت کنین، عیناً همون عددی که جلوتون نوشته می شه و سرش رقابت می کنین به اکانت شما تزریق می شه (مقایسه کنین با مدال هجومی).دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: دوشنبه 12 بهمن 1388 10:19 ب.ظ